rekrutujemy

ul. Wolsztyńska 5, 60-361 Poznań tel: 61 866 77 27 tel:+48618667727

Deloitte Technology Fast 50Lider przedsiębiorczościGoogle PartnerGoogle Partners Rising Stars

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Prowadząc sprzedaż w Internecie, musisz zadbać nie tylko o jakość oferowanych produktów czy intuicyjny sklep internetowy. Sukces danego biznesu w sieci w dużej mierze zależy od widoczności sklepu w wynikach organicznych, tym samym pozycjonowanie w wyszukiwarkach to jedna z najbardziej skutecznych metod reklamy internetowej.
Jeśli zatem prowadzisz sklep internetowy i chcesz zwielokrotnić swoje zyski – oferta pozycjonowania jest właśnie dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami! Wypromujemy Twój sklep internetowy w modelu płatności dostosowanym do Twoich potrzeb.

Dzięki nam w TOP 3 znalazły się dziesiątki sklepów internetowych. Napisz do nas i zaufaj najlepszym specjalistom, dzięki którym osiągniesz sukces w Internecie.

Co wyróżnia pozycjonowanie sklepów internetowych?

Portale e-commerce to zazwyczaj serwisy bardzo rozbudowane, a skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych wymaga dużej wiedzy oraz doświadczenia. Nasz zespół specjalistów z dużym zaangażowaniem podchodzi do każdego projektu e-commerce, a spektakularne efekty działań pozycjonerskich często zaskakują Klientów.

Przy serwisach e-commerce wykorzystujemy model pozycjonowania long tail (inaczej: pozycjonowanie szerokie lub długi ogon). Celem tego typu pozycjonowania sklepu internetowego jest wybranie i skuteczne wypozycjonowanie dużej liczby fraz, które pozwolą dotrzeć zarówno do Klienta poszukującego konkretnego artykułu lub usługi, jak i do tego, który ma potrzebę skorzystania z Twojej oferty, jednak nie jest zdecydowany na określony produkt.

 

Wieloletnie doświadczenie w branży SEO oraz skuteczna strategia doboru fraz kluczowych pozwalają nam efektywnie pozycjonować każdy sklep internetowy, niezależnie od branży.

 

Ważnym aspektem przy promocji sklepu internetowego jest dokładna i regularna optymalizacja. Nasi specjaliści zoptymalizują strukturę serwisu z dużą liczbą podstron, by była ona jednocześnie czytelna oraz przyjazna dla użytkownika, jak i dobrze „oceniana” przez algorytmy Google.

Standardowy proces optymalizacji strony www w przypadku sklepów internetowych musi zostać poprzedzony dokładnym przyporządkowaniem wybranych fraz kluczowych do istniejących w sklepie podstron. Dopiero wtedy, bazując na tak przygotowanej strategii, tworzony jest content i optymalizowane są elementy techniczne danej platformy sklepowej. Opiekun SEO zweryfikuje także, czy pod względem nawigacji sklep internetowy pozwala na szybkie dotarcie do poszukiwanego produktu, a jeśli portal wymaga zmian wizualnych pod kątem użyteczności, przygotuje odpowiednie wytyczne i wskazówki.

W procesie optymalizacji sklepów internetowych wyjątkową uwagę przykładamy także do tytułów i opisów podstron (title, description) w wynikach wyszukiwania, dzięki którym wysokie pozycje gwarantują odpowiedni wzrost ruchu w serwisie.

Jak oceniamy, czy przyjęta strategia, optymalizacja i dobór fraz kluczowych spełniają swoje zadanie? Na bieżąco monitorujemy statystyki strony, analizujemy źródła ruchu, a nasi Doradcy są w stałym kontakcie z Klientem. O naszej skuteczności świadczą referencje od zadowolonych klientów.

 

Zastanawiasz się, czy warto pozycjonować swój sklep?

Zapoznaj się z krótkim case study. W maju 2016 roku Klient posiadający sklep internetowy o dość wąskiej specjalizacji podjął z nami współpracę po nieudanej próbie pozycjonowania przez inną firmę. Nasze działania rozpoczęliśmy od optymalizacji.

Optymalizacja

Podczas procesu optymalizacji zmodyfikowano m.in. treści, nawigację, zagnieżdżenie logo sklepu i nagłówki, tytuły, opisy oraz przekierowania.

Maj 2016

Link Building

W trakcie realizacji strategii link-buildingu sukcesywnie rosła liczba fraz kluczowych w TOP10.

kwiecień - czerwiec 2016

Korekty i dywersyfikacja

Serwis został ponownie zoptymalizowany pod kątem nakierowania go na priorytetową dla Klienta frazę kluczową. Domena nadal była linkowana z wielu różnorodnych źródeł wysokiej jakości aby zdywersyfikować profil linkowy.

lipiec - sierpień 2016

Wyniki

Wszystkie pozycjonowane frazy kluczowe znajdują się w ścisłej czołówce wyników wyszukiwania Google. Fraza priorytetowa osiąga pozycje w TOP, co stanowi dla Klienta najistotniejsze źródło ruchu.

październik - listopad 2016

Trzykrotny wzrost ruchu na stronie

Pozycjonowanie to proces ciągły, dlatego prace nad pozycjami oraz ruchem w serwisie internetowym nadal trwają, strona sukcesywnie jest optymalizowana o kolejne elementy i rozbudowywana pod kątem produktów oraz treści. Efekty naszej pracy poskutkowały odczuwalnym zwiększeniem liczby złożonych zamówień, co zasygnalizował nam sam Klient

grudzień 2016

Po przeprowadzeniu powyższych działań, ruch zwiększył się niemal trzykrotnie:

 

wzrost-ruchu-przy-pozycjonowaniu-sklepu

Pozycjonowanie to proces ciągły, dlatego prace nad pozycjami oraz ruchem w serwisie internetowym nadal trwają, strona sukcesywnie jest optymalizowana o kolejne elementy i rozbudowywana pod kątem produktów oraz treści. Efekty naszej pracy poskutkowały odczuwalnym zwiększeniem liczby złożonych zamówień, co zasygnalizował nam sam Klient:

„Możemy potwierdzić, że podjęte przez Państwa działania okazały się skuteczne. Nasz sklep internetowy jest teraz częściej odwiedzany, a co za tym idzie, otrzymujemy więcej zamówień. Mamy nadzieję, że ten trend będzie kontynuowany.”

Co otrzymasz, korzystając z usługi pozycjonowania sklepu internetowego?

Większa konwersja

Celem e-commerce jest przede wszystkim rosnąca sprzedaż. Kompleksowa optymalizacja sklepu internetowego, zawierająca również elementy z zakresu User Experience (UX), pozwoli na zwiększenie konwersji. Lepsza konwersja to większe zyski Twojej firmy oraz grono nowych Klientów.

Precyzyjnie dobrane frazy

Doradca Klienta z Grupy TENSE, bazując na miesięcznych statystykach wyszukiwania, starannie wyselekcjonuje frazy, które pozwolą efektywnie dotrzeć do internautów zainteresowanych Twoimi produktami oraz zwiększyć zasięg widoczności Twojej firmy w wyszukiwarkach internetowych.

Dostęp do usług wspierających

Przy pomocy dodatkowych usług zwiększymy efektywność reklamy Twojego sklepu w Internecie. Wykorzystamy przy tym m.in. narzędzia udostępnione przez Google oraz Facebooka. Założymy mapę dla stacjonarnego punktu sprzedaży, dzięki czemu będziesz widoczny również dla Klientów korzystających z aplikacji Miejsca Google. Wprowadzimy Twoją markę w świat mediów społecznościowych, gdzie otworzysz się na kontakt z Klientem oraz wpłyniesz na jego lojalność wobec Twojej firmy. Zoptymalizujemy obrazy w Twoim serwisie, by Twój sklep internetowy był widoczny w wyszukiwarce grafik. Stworzymy skuteczną kampanię Google AdWords lub Facebook Ads, a także przygotujemy i zrealizujemy kompleksową strategię content marketingu, która wpłynie pozytywnie na wizerunek brandu. Dostosujemy naszą ofertę do Twoich potrzeb, dzięki czemu będziesz miał szansę wykorzystać potencjał skutecznej reklamy sklepu internetowego i wypromować swoją firmę w Internecie zgodnie z założonym celem biznesowym.

Spójna strategia

Opracowując plan pozycjonowania sklepu internetowego, każdorazowo pamiętamy, by był on spójny z założeniami strategii marketingowej Twojej firmy oraz innymi usługami realizowanymi dla Ciebie przez Grupę TENSE. Poprzez skuteczną komunikację reklamową połączoną z profesjonalnym pozycjonowaniem i optymalizacją sklepu w Google umocnimy pozycję Twojej firmy jako specjalisty w branży. Przez cały okres trwania współpracy do Twojej dyspozycji będzie Doradca Klienta oraz Opiekun SEO. To od nich otrzymywać będziesz wskazówki biznesowe, plany czy propozycje rozwiązań, które pozwolą osiągnąć Ci sukces w Internecie!

Korzyści:

  • rozpoznawalność marki w Internecie,
  • wzrost ruchu na stronie,
  • wzrost liczby Klientów i zysku Twojej firmy,
  • optymalnie dopasowany model rozliczeń,
  • rozbudowany panel statystyk z możliwością definiowania celów sprzedażowych,
  • monitoring dostępny on-line, pozwalający śledzić codzienne efekty pozycjonowania.

Masz swój sklep internetowy?

Pomożemy Ci wyprzedzić konkurencję i zwiększyć efektywność Twojego biznesu.

Pozycjonowanie sklepów internetowych
4.7 (94.17%) z 52 głosów

Zaufali nam: