Kampanie Google Ads w YouTube (Reklamy Wideo)

YouTube (YT) to obecnie druga najpopularniejsza strona i zarazem wyszukiwarka internetowa na świecie. Ogromny zasięg i popularność serwisu dają możliwość dotarcia z przekazem reklamowym do właściwych osób w odpowiednim czasie.

W kampaniach YouTube Ads do dyspozycji mamy wiele opcji kierowania oraz formatów reklamowych, z których najbardziej popularne to:

1. Reklamy YouTube wideo TrueView In-stream, za które płacimy tylko wtedy, gdy ktoś obejrzy naszą reklamę lub wejdzie z nią w interakcję:

Reklama YouTube Ads - TrueView In-stream

2. YouTube Ads – TrueView Discovery wyświetlane w wynikach wyszukiwania czy na stronie odtwarzania filmu (płatność za kliknięcie):

Reklama na YouTube - TrueView Discovery

3. Reklamy YouTube w przerywniku (bumper ads)

To 6sekundowe spoty, których nie można pominąć. Sprawdzają się, gdy chcemy zaprezentować „zajawkę” naszego produktu lub usługi. Reklamy wideo bumper ads świetnie dopełniają większe kampanie reklamowe.

Google rozlicza je w systemie płatności za 1000 obejrzeń.

4. YouTube Ads – Reklama Wideo Out-Stream

Reklamy Out-Stream wyświetlają się automatycznie w trybie wyciszonym np. na górze strony lub wewnątrz artykułu na urządzeniach mobilnych. Użytkownicy mogą wyłączyć wyciszenie, zamknąć reklamy w aplikacji lub przewinąć dalej, by je pominąć. Dzięki reklamom Out-Stream możesz budować świadomość marki i docierać do większej liczby odbiorców. 

Reklamy Out-Stream to reklamy wideo wyświetlane tylko na urządzeniach mobilnych. Pojawiają się w treści stron partnerów Google Ads, a także w aplikacjach. Odtwarzają się automatycznie w trybie wyciszonym, jednak użytkownik może dźwięk włączyć lub całkowicie pominąć reklamę. Aby reklama stała się płatna, musi zostać odtworzona przez co najmniej 2 sekundy. Kampanie z wykorzystaniem reklam YT Out-Stream sprawdzają się w celu zwiększenia świadomości marki, a także dotarcia do dużego grona odbiorców.

Reklama na YT - Wideo Out-Stream

5. Reklama banerowa na Youtube

Reklama YouTube - Display

Dlaczego warto z nami współpracować?

  • Opieka certyfikowanego specjalisty Google Ads
  • Dokładne raporty skuteczności kampanii
  • Pełna przejrzystość działań i brak ukrytych kosztów
  • Nawet 600 zł GRATIS na działania reklamowe w postaci kuponu promocyjnego Google
  • Współpraca z agencją ze statusem Google Partner Premier, który otrzymują tylko najlepsze firmy współpracujące z Google.