Sugestie Google, czyli podpowiedzi lub rozwinięcia haseł podobnych do wyszukiwanego, opierające się na autouzupełnianiu znacząco ułatwiają korzystanie z wyszukiwarki. Z pewnością każdy z nas miał przyjemność wykorzystać tę funkcję w praktyce, na przykład wtedy, gdy poszukiwał specjalistycznych informacji, a po wpisaniu jednego ze słów (lub nawet jego części) hasło docelowe wraz z jego odpowiednikami było już dostępne do wyboru w podręcznym menu.

Przez długi okres dla każdego zapytania prezentowanych było maksymalnie 10 alternatyw – niestety w lipcu 2017 r. wraz z wyłączeniem usługi Google Instant, czyli ładowania samych wyników wyszukiwania w sposób dynamiczny (wraz z wpisywaniem zapytania), Google postanowiło też ograniczyć liczbę wyświetlanych podpowiedzi z 10 do 4.

Początek października przyniósł jednak dobrą zmianę w autouzupełnianiu Google, ponieważ liczba dynamicznie ładowanych sugestii z powrotem wynosi 10! Stało się to ku uciesze zwykłych użytkowników, jak i osób związanych z branżą SEO – dynamiczne podpowiedzi zapytań pomagają bowiem w ustalaniu i doborze kolejnych słów kluczowych, na które warto promować witrynę. Miło jest zobaczyć ten widok ponownie, mamy nadzieję, że tak już zostanie na dłużej. ?
dynamiczne podpowiedzi Google

Jeśli chcesz poznać dokładne szczegóły działania funkcji wyszukiwania z autouzupełnianiem, możliwości jej ustawień lub dowiedzieć się, w jaki sposób zgłaszać nieodpowiednie hasła, polecamy lekturę Supportu Google.