Historia najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie trwa już całe 19 lat i obecnie korzysta z niej ponad 4,5 miliarda użytkowników w 160 krajach! Czy Larry Page oraz Siergiej Brin w momencie zakładania firmy Google i udostępnienia swojej wyszukiwarki (wrzesień 1998r., Ameryka) mogli przypuszczać, że ich narzędzie zostanie docenione i będzie rozpoznawalne dokładnie na całym świecie? Nie sądzimy.

Na dzień dzisiejszy Google zatrudnia ok 55 tysięcy pracowników na całym świecie, ale czy aby na pewno „tylko” tyle? W oficjalnych danych podawane są dane ludzi pracujących bezpośrednio pod brandem Google, ale nie zapominajmy, że Google pośrednio daje pracę dużo większej liczbie osób. Pomyślcie sobie o wszystkich firmach, które pomagają w promocji witryn w wyszukiwarce, o wszystkich agencjach SEO, firmach zajmujących się pozycjonowaniem w organicznych wynikach wyszukiwania czy realizujących kampanię AdWords… Tak naprawdę dzięki Google kolejne dziesiątki tysięcy osób znajdują zatrudnienie – myślę, że po zliczeniu wszystkich osób zajmujących się pracą przy wynikach wyszukiwania (bezpośrednio i pośrednio) śmiało można by było powiedzieć, że jest to jeden z największych pracodawców na świecie.

Ze swojej strony i poniekąd we własnym interesie swoim oraz interesie naszych klientów życzymy i śpiewamy Google prawdziwe „sto lat”. Gigant z Doliny Krzemowej jednak nie liczy na prezenty – jest na tyle wspaniałomyślny, że udostępnia w Doodle wszystkim użytkownikom „koło fortuny” po zakręceniu którym możemy zagrać w jedną z 19 dotychczas udostępnianych z różnych okoliczności gier.

Zapraszamy więc do świętowania razem z Google – aby ujrzeć „koło fortuny” wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło: „Google Birthday Suprise Spinner”, a po wylosowaniu gry nacisnąć „kliknij, by otworzyć” . Poniżej animacja:

Dobrej zabawy!