Pozycjonowanie lokalne, czyli dobór wyrażeń, metod i strategii pozycjonowania skupionych na konkretnej lokalizacji biznesu klienta, pozwala w precyzyjny sposób dotrzeć do konkretnej grupy docelowych odbiorców. Dzięki temu – przy niższym nakładzie finansowym na reklamę w Internecie - możesz dotrzeć do wielu potencjalnych klientów, zainteresowanych usługami lub zakupami w najbliższej okolicy. Jeśli zatem prowadzisz firmę w Gorzowie Wielkopolskim lub jego okolicach a Twoimi klientami są mieszkańcy Gorzowa – pozycjonowanie lokalne jest właśnie dla Ciebie!

Zastanawiasz się, czy skuteczne promowanie firm z województwa lubuskiego jest możliwe dla firmy z Wielkopolski? Zapoznaj się z krótkim case study i przekonaj, że wysokie pozycje i sukces Twojej strony www nie zależy od naszej siedziby!

Case Study ganicz.com.pl

Strona WWW:

ganicz.com.pl


Lokalizacja:

ul. Sokola 2 66-400 Gorzów Wielkopolski

O firmie

Kamieniarstwo GANICZ to rodzinna firma, która swoją działalność rozpoczęła w 1997 roku. Specjalizuje się w produkcji nagrobków granitowych, parapetów, blatów czy okładzin kominkowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, współpracy z wieloma partnerami oraz wykorzystaniu najwyższej jakości surowców stała się liderem branży kamieniarskiej na terenie Gorzowa Wielkopolskiego.

1

Analiza

strony WWW klienta

Lokalizacja i zarazem cel pozycjonowania to głównie Gorzów Wielkopolski, ale także dodatkowo Międzyrzecz oraz Myślibórz, skąd pochodzi wielu klientów firmy GANICZ. Ze względu na oczekiwania klienta oraz status lidera w branży na terenie Gorzowa zdecydowano o rozliczaniu się za pozycje w TOP4 wyników organicznych.

2

Jak dobraliśmy

słowa kluczowe pod ofertę klienta

Fraza
Nagrobki Gorzów
Ekshumacja Gorzów
Blaty Gorzów
Blaty kuchenne Gorzów
Parapety Gorzów
Nagrobki Myślibórz
Nagrobki Międzyrzecz

Po analizie oczekiwań Klienta, aktualnych pozycji strony oraz grupy docelowej jaką są mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości zdecydowaliśmy się na pozycjonowanie 7 fraz lokalnych dotyczących najpopularniejszych usług firmy GANICZ. Produkcja nagrobków, blatów oraz parapetów stanowi bowiem rdzeń działalności firmy. Dodatkowo - w ofercie znalazła się fraza dotycząca ekshumacji, gdyż Klient zwrócił uwagę na pewną niszę na rynku lokalnym w tego typu usługach.

3

Jak zoptymalizowaliśmy

stronę www pod wyrażenia

Szereg działań optymalizacyjnych na stronie internetowej (m.in. rozbudowa treści, poprawa linkowania wewnętrznego, uzupełnienie contentu o grafiki, media, poradniki) oraz odpowiedni link building w krótkim czasie spowodowały znaczny wzrost pozycji strony na wybrane frazy kluczowe zarówno w Gorzowie Wielkopolskim, jak i Myśliborzu oraz Międzyrzeczu. Obecnie wszystkie frazy znajdują się w TOP4 wyników wyszukiwania.

unikalny content

poprawa kodu strony

link-building

4

Efekt

naszych działań

Klient odnotował znaczny wzrost liczby zapytań i nowych klientów bezpośrednio zainteresowanych ofertą firmy, ze względu na jej lokalizację w pobliżu miejsca zamieszkania. Usługi kamieniarskie są bowiem typową usługą lokalną – klientom spoza Gorzowa Wielkopolskiego opłaca się skorzystać z usług firmy w ich miejscowości.

Stosunkowo niski koszt prowadzonej kampanii, odpowiedni dobór fraz kluczowych (Gorzów, Międzyrzecz i Myślibórz), współpraca klienta podczas optymalizacji spowodowały szybkie wypracowanie satysfakcjonujących wyników i stabilne ich utrzymanie przez kolejne miesiące. Najważniejsze jest jednak to, że efektem pozycjonowania lokalnego jest wzrost zainteresowania ofertą firmy GANICZ i bezpośrednie przełożenie na liczbę obsłużonych klientów.

Jeśli chcesz otrzymać ofertę pozycjonowania dla Twojej strony www, skontaktuj się z nami poprzez formularz, zadzwoń 95 200 00 99 lub porozmawiaj z jednym z naszych Doradców.