Wielu z Państwa może zadać pytanie, czy pozycjonowanie lokalne jest rozwiązaniem, które warto rozważyć. Jeśli dana firma za cel objęła sobie działalność wyłącznie na danym obszarze, to jak najbardziej Local SEO jest opcją, która w dzisiejszych czasach staje się niemal obowiązkowa.

Dlaczego?

Załóżmy, że prowadzicie Państwo działalność w Dąbrowie Górniczej – gabinet kosmetyczny lub studio fotograficzne. Jesteście aktywni w mediach społecznościowych. Co więcej, firma posiada także własną stronę internetową, cieszącą się popularnością. Jednak aktywność internetowa nie odzwierciedla realnego zainteresowania, jakim mogłaby się cieszyć Państwa firma, a które w danym momencie jest znikome.

Dlaczego tak się dzieje?

Przede wszystkim dlatego, że strona jest źle pozycjonowana w wyszukiwarce Google. To oznacza, że po wpisaniu określonych fraz, bezpośredni odnośnik do niej znajduje się na dalszych stronach, a na pewno poza pierwszą dziesiątką wyników. Ludzie zaś najchętniej korzystają z opcji, które wyświetlą się im na pierwszej, ewentualnie drugiej stronie. Tym samym często nawet nie docierają do propozycji, jakie może przedstawić Państwa firma.

Local SEO, którym zająć się mogą specjaliści z Grupy TENSE, ma za zadanie wynieść daną witrynę internetową do co najmniej pierwszej dziesiątki.

W jaki sposób?

Przez specjalne dostosowanie treści strony (użycie odpowiednich fraz, popularnych dla danej działalności), a także usprawnienie jej kodu, dzięki czemu witryna działa sprawniej. Ponadto pozycjonowanie lokalne, jak sama nazwa wskazuje, przez specjalną konstrukcję fraz, pomoże klientom z Dąbrowy Górniczej odnaleźć Państwa firmę w Internecie. Zestawmy sobie dla przykładu dwie frazy – „gabinet dentystyczny” i „gabinet dentystyczny Dąbrowa Górnicza”. Niby podobne, a jednak konkurencja w Internecie w tym drugim przypadku jest dużo mniejsza.

Cennik pozycjonowania dla Dąbrowy Górniczej

Fraza kluczowa Miesięczna cena netto za efekty
Pozycja powyżej 10 Pozycja 7 – 10 Pozycja 4 – 6 Pozycja 1 – 3
obróbka skrawaniem dąbrowa górnicza 0 zł 19 zł 29 zł 39 zł
cnc dąbrowa górnicza 0 zł 19 zł 29 zł 39 zł
obróbka metali dąbrowa górnicza 0 zł 19 zł 29 zł 39 zł