Pomimo że okres adwentu, czyli przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, rozpoczął się pod koniec listopada, świąteczna atmosfera jest kreowana (głównie przez sklepy) już o wiele wcześniej. Kolorowe wystawy, pomysły na prezenty oraz różnorodne zniżki i rabaty mają przyciągnąć jak najwięcej klientów. Dlaczego świąteczny szał rozpoczyna się tak wcześnie? Ponieważ święta, związana z nimi uroczysta kolacja wigilijna, do której zasiadamy z najbliższymi, chwila zadumy oraz  rodzinna atmosfera automatycznie przywołują pozytywne emocje. Możliwość obdarowania ukochanych osób wyjątkowym prezentem i sprawienia im tym samym radości to często wykorzystywany motyw promocji.

Pierwsze świąteczne reklamy pojawiają się na długo przez Bożym Narodzeniem. Największe firmy inwestują w wyjątkowe kreacje, którymi najczęściej są wzruszające historie prezentujące prawdziwe piękno świąt.

Zapraszam do zapoznania się z subiektywnym rankingiem reklam. Wiele z nich to kilkuminutowe spoty, ale moim zdaniem warto poświęcić chwilę na ich obejrzenie.

#10 Oral-B (2014)

Święta to czas spokoju i zadumy? Niekoniecznie! Na szczęście piękny uśmiech to jedna z niewielu rzeczy, o które musimy się w tym okresie martwić.

#9 Cadbury (2015)

Ciężarówka w kolorach Coca-Coli to już reklamowa klasyka. Fioletowe barwy Cadbury zastąpiły tradycyjną czerwień, a 24 ciężarówki ułożone zostały w wyjątkowo słodką kompozycję.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=60&v=va0NImPo2aY

#8 Sky Movies (2015)

Podróż w magiczny świat filmów? Dzięki Sky Movies mamy możliwość bycia częścią filmowych historii, które umilą wolne chwile podczas świąt.

https://www.youtube.com/watch?v=3oF9SA25QIg

#7 British Gas (2015)

W święta cenimy szczególnie ciepłą, rodzinną atmosferę i niektórymi ich aspektami nie zawracamy sobie głowy. Uroczy pingwinek z British Gas przypomina nam o jednym z nich.

https://www.youtube.com/watch?v=qw8scHY-Y7s

#6 John Lewis (2013)

Świąteczne reklamy brytyjskiej sieci sklepów są co roku podziwiane za oryginalną kreację. Animacja z 2013 to jedna z najbardziej uroczych opowieści.

#5 Marks & Spencer (2013)

Reklama M&S sprzed dwóch lat to bajeczna rewia mody.

#4 Finnair (2014)

Fińskie linie lotnicze uchyliły rąbka tajemnicy dotyczącej pracy świętego Mikołaja. Jak to możliwe, że zdąży on odwiedzić wszystkie dzieci na świecie w ciągu zaledwie 24 godzin?

#3 John Lewis (2014)

Wyobraźnia dzieci nie zna granic, czyli kolejna propozycja sieci John Lewis z czarującym pingwinkiem w roli głównej.

https://www.youtube.com/watch?v=iccscUFY860

#2 Sainsbury’s (2014)

Niezwykła historia, która wydarzyła się naprawdę. Sainsbury’s zaprezentował wyjątkowe wydarzenie, tzw. rozejm bożonarodzeniowy, które miało miejsce na froncie zachodnim w czasie I wojny światowej. W Wigilię Bożego Narodzenia, w okolicach belgijskiego Ypres oddziały brytyjskich i niemieckich wojsk wyszły z okopów i wspólnie świętowały ten niezwykły czas.

#1 Hiszpańska Loteria Narodowa (2015)

Inspirująca reklama, która stylem do złudzenia przypomina kreskówkę pt. „Odlot” (ang. Up) Pixara to ujmująca historia nocnego strażnika z fabryki manekinów.

Oprócz wymienionych powyżej reklam istnieje także wiele innych, ciekawych przykładów. Nie sposób jednak wymienić wszystkich, dlatego zachęcam do dzielenia się swoimi ulubionymi świątecznymi  reklamami w komentarzach.

Artykuł Ci się spodobał? Udostępnij!