Menu
Wróć do listy wpisów
Blog o social media
Strona główna > Blog > Nowa możliwość na Facebooku – posty 3D

Nowa możliwość na Facebooku – posty 3D

Nowa możliwość na Facebooku – posty 3D

Zespół najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie około dwóch tygodni temu wprowadził nową funkcję, która umożliwia dodawanie i oglądanie trójwymiarowych obiektów. Posty 3D działają bez konieczności instalowania dodatkowych rozszerzeń – zarówno na desktopie, jak i urządzeniu mobilnym.

Dotychczas na Facebooku, jeżeli chodzi o nowe możliwości, dominowały zdjęcia 360˚, gify i filmy wideo. Można było wyczuć znudzenie takimi formami wśród użytkowników portalu, dlatego konieczne było wprowadzenie nowej funkcjonalności o wzmożonej kreatywności. Tu z pomocą przyszły posty 3D. Ten nowy typ wpisów to przede wszystkim nowe doświadczenia dla użytkowników i większa możliwość interakcji, więc i duża korzyść dla marek udostępniających takie treści. W nadchodzących zmianach w algorytmie Facebooka (obcięcie zasięgów postom, które generują mało wartościowe interakcje, a podniesienie tym, które generują więcej reakcji i dłuższe, angażujące użytkownika komentarze) to najważniejsza kwestia, którą mają zapewnić wprowadzane przez nich funkcjonalności.

Jak oglądać posty 3D na Facebooku?

Oglądanie postów różni się od urządzenia. Na desktopie należy najechać kursorem na pole obiektu, nacisnąć i przytrzymać obracając. Na urządzeniu mobilnym można obracać telefon lub tablet (tak jak przy zdjęciach panoramicznych). W obu przypadkach jest dostępna możliwość przybliżania obiektów 3D – wystarczy przytrzymać klawisz shift i użyć do przybliżania rolki w myszce lub wykonać gest „pinch” na urządzeniu mobilnym.

Jak udostępnić post 3D na Facebooku?

Udostępnienie wpisu z obiektem 3D nie różni się niczym innym od dodawania zdjęcia czy materiałów wideo. Jedyne, czego potrzebujemy to plik w odpowiednim formacie, stworzony za pomocą programów do 3D.

Przykłady postów na Facebooku

Niektóre marki już wykorzystały nową funkcję do stworzenia niepowtarzalnych kreacji:

https://www.facebook.com/JurassicWorld/posts/1760208700690672

https://www.facebook.com/LEGO/posts/10155489097298403

https://www.facebook.com/ClashRoyale/posts/1883737145031242

w tym i my!

Trójwymiarowe obiekty mają niestety wadę, którą jest rozmiar pliku. Ten nie powinien przekraczać wagi 3 MB, czyli niestety bardzo mało. Miejmy nadzieję, że z czasem portal pozwoli nam na większe możliwości względem obiektów 3D. Na tę chwilę obserwowanie nowej funkcji sprawia nam sporo frajdy!

    Wypełnij formularz, aby zamówić bezpłatną wycenę
    Współadministratorami danych osobowych są: Semergy sp. z o.o. sp. k., Artefakt sp. z o.o. sp. k., Semahead sp. z o.o. sp. k., Grupa Tense Polska sp. z o.o. sp. k., Widzialni.pl sp. z o.o. sp. k.

    Sprzeciw wobec przetwarzania danych możesz złożyć w każdym momencie poprzez kontakt z Administratorem lub Doradcą Klienta, który skontaktował się z Tobą w celu przedstawienia zamówionej wyceny. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności.